KALKULATORY I PORÓWNYWARKI OC


Na internetowym rynku ubezpieczeń komunikacyjnych zadomowiły się już na dobre porównywarki OC, czyli darmowe platformy online służące do samodzielnego porównywania składek ubezpieczeniowych porównujące oferty z różnych towarzystw ubezpieczeniowych oraz kalkulatory OC czyli również dostępne online programy wyliczające składkę za ubezpieczenie na podstawie aktualnych taryfikacji konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego. Porównywarki mają tę zaletę, że wymuszają na towarzystwach obniżanie składek, gdyż zainteresowanie komunikacyjnymi ubezpieczeniami directowymi systematycznie rośnie. Na plus porównywarki możemy doliczyć to, że choć klient nie zamówi ubezpieczenia online, to przynajmniej ma rozeznanie, które towarzystwa oferują niższe ceny OC samochodu.

W naszym serwisie udostępniamy darmową i niezobowiązującą porównywarkę OC 14 towarzystw oraz kalkulatory składek z AXA DIRECT, LIBERTY DIRECT, LINK4 i HESTIA - You Can Drive.


KALKULATOR OC


Kalkulator składek OC umożliwia wyliczenie kosztów ubezpieczenia pojazdu w jednym towarzystwie ubezpieczeniowym. Potocznie przyjęło się, że kalkulator OC i porównywarka OC to to samo. A przecież, jak sama nazwa wskazuje, zadaniem porównywarki jest porównanie ofert wielu ubezpieczycieli, a kalkulator powinien służyć tylko do wyliczenia składek OC, AC i NNW. Tak wiec w internecie mamy zarówno porównywarki, jak i kalkularory OC. Kalkulatory oferują przeważnie konkretne towarzystwa ubezpieczeniowe, szczególnie te nastawione na sprzedaż ubezpieczeń directowych. Porównywarki natomiast to narzędzia przygotowane przez wyspecjalizowane firmy, które na podstawie kalkulatorów poszczególnych towarzystw stworzyły narzędzie do porównywania ofert i wyliczenia najkorzystniejszej oferty. Tak więc, ubezpieczenia directowe stają się coraz bardziej popularne, bo umożliwiają dokonywanie świadomych wyborów po analizie ofert.